Ecology. Science. Design. Life.

Czytamy, badamy, publikujemy, uczymy, projektujemy
w dziedzinie ekologii od 20 lat. 

Od Puszczy Białowieskiej do centrów miast.
Od genomu nornikow do  geografii  gatunków inwazyjnych. 
Chłoniemy dobre teorie.  Budujemy modele. Wymyślamy innowacyjne metody. 

Dzięki temu prowadzimy lepsze zajęcia.
Tworzymy ciekawsze analizy, opracowania i projekty.
Skuteczniej wspieramy inwestorów i projektantów 
w ekologicznych certyfikacjach.

UNIWERSALNOŚĆ to słowo-klucz  naszego sposobu myślenia i naszych działań, ponieważ fascynuje nas
fenomen życia biologicznego i jego kompleksowość.

Dzięki temu coraz głębiej dociera do nas, że w Nim żyjemy, poruszamy się i  jesteśmy.

CENIMY KONTAKT Z LUDŹMI

Najciekawszych pomysłów jeszcze nie wymyślono, ale wiele z nich pojawia się w czasie warsztatów w szkołach. Mural na całą ścianę zamiast tablicy z pianki? Tak.
 Po prostu.

ŁĄCZYMY WIEDZĘ Z RÓŻNYCH DZIEDZIN

Bardzo niewielu specjalistów ma dziś czas na czytanie z ciekawości. My robimy to zawodowo. Naszą specjalizacją jest sklejanie specjalizacji. Tak, na przykład w ekologii mikrobioty zatok przynosowych.

CHŁONIEMY BIORÓŻNORODNOŚĆ

Podobno ludzki mózg jest w stanie wchłonąć znajomość 10 000 gatunków. Próbujemy to sprawdzić. Rozpoznajemy rośliny dzikie, uprawiane, dendroflorę, płazy, gady, ptaki, ssaki. Tak, przy bezkręgowcach pomagają nam specjaliści :-).

PROWADZIMY WŁASNE BADANIA

Nasza największą słabością jest to, że w zasadzie nie ma dla nas tematów nieciekawych, jeżeli mają związek z ekologią. Ale jeżeli na czymś sie skupimy, jesteśmy dogłebni i diciekliwi. Tak, najpierw sklejamy obraz sytuacji z istniejącej wiedzy, dopiero potem badania własne.

TWORZYMY WŁASNE NARZĘDZIA

Wiedza jest dla nas tylko punktem wyjścia. Lubimy porządek i konsekwencję tam, gdzie da się je wprowadzić. Zaczynamy od najprostszych rozwiązań. Bardzo je lubimy.  Tak. Działają jak coś, co bardzo dobrze działa.

DOSTARCZAMY OPTYMALNE PRODUKTY

Nasza wiedza pomaga w tworzeniu produktów. Opracowujemy inwentaryzacje, strategie, prognozy, audyty, projekty.  Tak. Szanujemy aktualne potrzeby naszych zleceniodawców. Ale domyślamy się, czego będą potrzebować jutro.

NAD CZYM W TEJ CHWILI PRACUJEMY

 Ocena Uniwersalnej Wartości Przyrodniczej

Czy zastanawialiście się Państwo nad tym, jak porównać nieporównywalne?
Czy hektar trawnika ma większa wartość niż 100 m2 łąki?
Czy żywopłot z bukszpanu znaczy dla przyrody tyle samo, co kępa wierzby?
Pracujemy nad metodą, która pozwoli oceniać wszechstronnie ich wartość i podejmować świadome decyzje projektowe lub inwestycyjne.

Zobacz więcej

Nasza Oferta

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno rozwiązania zupełnie typowe, jak i niestandardowe,  a nawet takie, które możemy opracować na potrzeby zamawiającego, pod kątem jego potrzeb

  UNIWERSALNA OCENA WARTOŚCI PRZYRODNICZEJ

Uniwersalna Ocena Wartości Przyrodniczej to narzędzie, które pomaga przy staraniu się o uzyskanie decyzji środowiskowej poprzez wielokryterialną ocenę zmian w wartości przyrodniczej terenu przed i po realizacji inwestycji w różnych wariantach.

AUDYTY EKOLOGICZNE
I RAPORTY EKOLOGA

Na potrzeby certyfikacji ekologicznych nowo budowanych, jak i już użytkowanych budynków opracowujemy raporty ekologiczne i audyty, proponujemu rozwiązania, systemy wytycznych
i zaleceń.

UNIWERSALNA METODA GOSPODARKI DRZEWOSTANEM

Wykonujemy inwentaryzacje zieleni z użyciem GIS, zarówno dla małych terenów inwestycyjnych, jak i dla dużych parków miejskich. Opracowaliśmy Uniwersalną Metodę Gospodarki Drzewostanem, która optymalnie łączy pracę w terenie, ortofotomapy i skany 3D wykonane dronem, algorytmiczną analizę stanu żywotności,  zagrożenia, zacienienia, obciążenia wiatrem drzew.

MONITORING PRZYRODNICZY
INWESTYCJI

Na potrzeby inwestycji realizujemy starannie zaprojektowane działania polegające na monitorowaniu stanu różnorodności biologicznej na terenie i w otoczeniu inwestycji. Notujemy pojawy gatunków, analizujemy skuteczność rozwiązań, opracowujemy  zwięzłe prezentacje graficzno-mapowo-tabelaryczne, a jeżeli trzeba, tworzymy kompleksowe opracowania.

Co ciekawego u nas słychać?

Najciekawsze informacje z ostatnich tygodni, miesięcy i lat.

Wspieraliśmy projekt, który zajął III miejsce w konkursie na zagospodarowanie Kopca Powstania Warszawskiego

W marcu 2019 roku Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił konkurs na zagospodarowanie Kopca Powstania Warszawskiego wraz z otoczeniem w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Jako konsultant wspierałem projekt konkursowy pracowni 22Architekci,[…]

Read more

Mikrozmiany mikroklimatu: co dokładnie napędza i hamuje miejską wyspę ciepła?

W listopadzie 2019 roku na międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji „Redefining Cities in View of Climatic Changes”, która odbywała się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, mieliśmy możliwość zaprezentować wyniki naszych wstępnych obserwacji[…]

Read more

Rozwiązania na rzecz różnorodności biologicznej na osiedlu „Jaśminowy Mokotów”

Na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) uczestniczyliśmy w tym tygodniu w w szkoleniu poświęconym różnorodności biologicznej na osiedlach mieszkaniowych. Nasza przedmówczyni, p. Aleksandra Szurlej-Kielańska  z firmy Tactus, wnikliwie przedstawiła[…]

Read more

Współpracowaliśmy z:

SkanskaResidential Development S.A. 
Budimex Nieruchomości
Sp. z o.o.
Muzeum Łazienki Królewskie
Urząd Dzielnicy Bielany, m.st. Warszawy
Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. 
JEMS Architekci
AMC Andrzej Chołdzyński
Urząd Miasta Olsztyn
Unibail-Rodamco-Westfield
Unibail-Rodamco-Westfield
NATUROVITA
Sp. z o.o.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli chcieliby Państwo z nami się skontaktować, zapraszamy !

Kontakt

Phone:

+48 601 747 613